Dzień Drzewa

Dzień Drzewa 9 października 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Dzień Drzewa”. Tego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Na terenie przedszkola i szkoły dzieci w swych salach tańczyły, uczestniczyły w konkursach, zawodach i licznych zabawach. „Dzień Drzewa” został w naszym przedszkolu ogłoszony dniem zielonym, tego dnia dzieci przychodziły ubrane na kolor zielony. Dzieciaki robiły piękne makiety, plakaty i prace plastyczne wykorzystując ku temu różnego rodzaju materiały. Podczas zajęć Panie opowiadały wychowankom o budowie drzewa, ochronie, rodzajach i znaczeniu jakie odgrywa ono dla człowieka, zwierząt i przyrody. Po zajęciach dydaktycznych grupy przedszkolne zagościły w pobliskim parku, gdzie mogły podziwiać jego piękno w jesiennej szacie. Wszystkie nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Z pewnością w przyszłym roku również będziemy obchodzić „Dzień Drzewa” i mamy nadzieję, że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody!

Dorota Słowiak