Pracowty tydzień wgrupie "Pszczółek"

Pracowity tydzień w grupie „Pszczółek”

W minionym tygodniu dzieci z grupy P-II przyswajały sobie wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, a dokładniej zaznajomiły się ze środowiskiem leśnym. Nauczyły się, że las, a zwłaszcza drzewa są potrzebne wszystkim ludziom.  Las daje nam czyste powietrze oraz jest domem dla wielu zwierząt, dlatego należy go szanować i o niego dbać. Przedszkolaki poznały nazwy drzew, grzybów i  zwierząt. Podczas zajęć dzieci wykonały makietę lasu w ramach projektu edukacyjnego KREATYWNY PRZEDSZKOLAK. Wszystkie przedszkolaki bardzo mocno pracowały i wykazały się niebywałą kreatywnością. Dzieciaki wykorzystały różnorodne materiały przyrodnicze: skarby jesieni przyniesione  do przedszkola przez dzieci ze spaceru, plastelinę, farby oraz wiele innych. W efekcie ich współpracy powstała cudowna makieta lasu, którą dumnie prezentuje nasza przedszkola „Pani Jesień”.

W zeszłym tygodniu  obchodziliśmy dwa święta. W czwartek Światowy Dzień  Mycia Rąk i w piątek Światowy Dzień Chleba.

Akcję związaną z myciem rąk wspiera globalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Dbałość o zdrowie dzieci, to jedno z zasadniczych zadań przedszkola, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, jak wielkie znaczenie ma w życiu codziennym regularna higiena rąk. Na wstępie odbyła się rozmowa na temat zarazków i bakterii, które dostają się  do naszego organizmu przez brudne ręce. Następnie dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady higieny i omówiły przedmioty potrzebne do jej zachowania.  Utrwalono schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Przedszkolaki wykonały również doświadczenie z mydłem i wodą zabrudzoną zmieloną kawą – na paluszku posmarowanym mydłem brud się nie osadzał, w przeciwieństwie do paluszka bez mydła, który cały oblepiał się kawą. Na koniec dzieci wykonały swoje wirusy i bakterie z plasteliny, co sprawiło im wiele radości i wykazały się wielką kreatywnością.

Końcem tygodnia przedszkolaki z grupy P-II nie zapomniały również, żeby przygotować się do świętowania Dnia Chleba. Pszczółki podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb słuchając opowiadania "Od ziarenka do bochenka". Poznały etapy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi. W tym dniu dzieci uczestniczyły w pieczeniu chleba. Samodzielnie przygotowały ciasto, a następnie wycinały na min wzorki i ozdabiały. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków. Pachnące i chrupiące chlebusie ochoczo zabierali ze sobą do domu. To był wyjątkowo pracowity tydzień w grupie Pszczółek.

Pracowity tydzień w grupie „Pszczółek”