Wycieczka do Rancza na Stawowej


W ostatnim czasie nasze przedszkolaki odwiedziły Ranczo na Stawowej w Osieku. Celem wycieczki było poznanie wiejskiego życia, bezpośredni kontakt z naturą i zwierzętami oraz integracja dzieci poprzez wspólne zabawy i zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu.

Dzieci miały okazję zobaczyć różne zwierzęta hodowlane, takie jak: króliczki, kozy, konie, kotki oraz owieczkę. Właściciele rancza opowiedzieli o codziennych obowiązkach związanych z opieką nad zwierzętami oraz ciekawostkach na ich temat. Przedszkolaki były szczególnie zafascynowane możliwością karmienia i głaskania zwierząt. Wiele emocji wybudziła również jazda konna oraz pływanie łódką, gdzie dzieci wraz z ranczowym opiekunem płynęli tradycyjną łódką pychówką po stawie podziwiając piękne okolicę. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach rękodzieła. Pod okiem opiekuna każde dziecko miało możliwość zrobienia swojej skarpetkowej przytulanki. Powstały piękne, kreatywne gąsienice, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Na naszej wycieczce nie zabrakło domowej herbaty i kiełbasek jedzonych w plenerze. Na koniec odbyły się podchody, była to świetna zabawa gdzie przedszkolaki miały okazję poćwiczyć umiejętności logicznego myślenia oraz umiejętności współpracy.

Wycieczka do Rancza na Stawowej w Osieku była bardzo udana. Dzieci miały okazję poznać wiejskie życie, nauczyć się nowych umiejętności i spędzić czas na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy wrócili do przedszkola zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Wycieczka przyczyniła się do integracji grupy oraz poszerzenia wiedzy o przyrodzie i codziennym życiu na wsi.

 LINK DO GALERII