Dokarmiamy ptaki - 1a

2024-01-12

Za oknami chłodno, śnieg zalega w parkach i łąkach, a temperatura powietrza spada poniżej zera. To oznacza, że na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu ptaki. Dlatego uczniowie klasy 1a postanowili wziąć udział w corocznej akcji dokarmiania tych zwierząt. Na początku podczas zajęć poznaliśmy wygląd i nazwy ptaków, które możemy zobaczyć w karmniku. Podczas oglądania filmu edukacyjnego dowiedzieliśmy się, jakiego rodzaju pokarmem możemy je poczęstować. Następnie za oknem naszej sali wystawiliśmy karmnik, do którego wsypaliśmy nasiona. Udaliśmy się również na spacer przyrodniczy, podczas którego na gałęziach drzew na terenie szkoły oraz parku rozwiesiliśmy kule tłuszczowe z ziarnami.

Dzięki naszemu dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.