Dzień Jeża

Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk.
Bardzo ostre igły moje , więc nikogo się nie boję…”

fragment wiersza B. Formy ,,Jeż”

10 listopada dzieci z oddziału P- III świętowały „Światowy Dzień Jeża”, czyli dzień kujących ssaków.
Już od rana czekała na przedszkolaków w sali nietypowa niespodzianka „Jeż – fotobudka”, którego nazwaliśmy „Igiełek”. Dzieci tego dnia mogły choć na jeden dzień wcielić się w postać jeża i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie

„Słoneczka” miały okazję poznać to nietypowe zwierzątko, znane i lubiane od najmłodszych lat. Postać Jeża przejawia się jako tajemnicza i bajkowa istota, której fantastyczne przygody zostały przedstawione w różnych przypowieściach, bajkach, baśniach i wierszach dla najmłodszych.

Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, z zaciekawieniem słuchały wiersza Jana Brzechwy „Jeż” oraz nowinek na temat środowiska naturalnego w jakim żyje. Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie są preferencje żywieniowe jeża, co lubi jeść, a czego nie, ile posiada kolców i czy zasypia w sen zimowy.
Nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańców i zabaw o jeżach. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

Alicja Żak