"Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom"

Książki towarzyszą dzieciom już od najmłodszych lat życia. Czytanie niesie za sobą bogate i wszechstronne oddziaływanie na rozwój we wszystkich jego aspektach. Czytając dziecku rozwijamy wyobraźnię, ćwiczymy pamięć oraz mowę a przede wszystkim wspieramy rozwój psychiczny dziecka i zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne.

Mając na uwadze wszystkie te zalety czytania nasze przedszkole włączyło się do realizacji akcji „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” w ramach którego odbyły się zajęcia związane z rolą książki w życiu najmłodszych. Nie zabrakło też zabaw czytelniczych i głośnego, codziennego czytania. Do akcji włączyli się nawet uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy chętnie czytali młodszym kolegom i koleżankom. Jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi, wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu, przynajmniej 20 minut dziennie.

Anna Kos