Pożegnanie Jesieni w grupie P2

W dniu 18 listopada 2020r. dzieci z grupy „Pszczółek” w nietypowy sposób, pożegnały kończącą się powoli JESIEŃ. Z tej okazji, miło byłoby zaprosić gości, jednak obowiązujące procedury nie pozwalają nam na to. Postanowiliśmy nagrać krótki filmik, w którym przedszkolaki zaprezentują  umiejętności zdobyte podczas jesiennych zajęć. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przygotowanie inscenizacji wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie” oraz taniec „Wiewióreczka”. Kończąca się pora roku stała się  również okazją do zaśpiewania tematycznych piosenek, a wśród nich była „Jesienna cza-cza”, „Tańcowała Jesień”  „Zła pogoda” oraz „Kolorowy deszcz”. W pięknych strojach przedszkolaki recytowały wiersze i uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, które pozwoliły na utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy na temat jesieni. Przedstawienie wprawiło wszystkich w pogodny, jesienny nastrój. W tym dniu Jesień symbolicznie zakończyła swoje panowanie i ustąpiła miejsce dla nowej pory roku. Teraz czekamy na piękną zimę.

Dorota Pietrzyk