Światowy Dzień Oceanu

Dnia 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanu. Jest to niezwykle ważny dzień, który przypomina nam, że oceany są skomplikowanym i kruchym organizmem, wciąż pełnym tajemnic. Wraz z atmosferą regulują klimat, pochłaniają dwutlenek węgla, produkują tlen oraz są domem dla wielu zwierząt wodnych. Dlatego dzieci z grupy Motylki wybrały się tego dnia w podróż aby poznać skarby największych głębin. Na początku dzieci oglądnęły prezentacje multimedialną. Przedszkolaki wzięły również udział w zabawach z folią malarską i stworzyły w sali imitację własnego oceanu, w którym zamieszkała wielka ośmiornica. Poznały też wiele gatunków morskich roślin i innych zwierząt żyjących w głębinach wód. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Anna Kos