"Calineczka"

„Teatr jest rodzajem umowy między ludźmi, którzy spotkają się o jakiejś godzinie, by na jakiś czas wspólnie odejść w inny świat. I to jest wspaniałe”

W czwartek 06.10.2022 dzieci z naszego Przedszkola wraz z wychowawcami miały przyjemność udać się do Miejskiego Domu Kultury w Kętach na spektakl teatralny pt. „Calineczka”.

Dzieci poznały niezwykle barwną historię maleńkiej dziewczynki, która wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia .Wędrując przez rozmaite krainy odwiedza miejsca przytulne i słoneczne, mroczne i niesympatyczne. Na swojej drodze spotyka istoty przyjazne, ale i złe. Losy Calineczki układają się w opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, oraz wrażliwości na cierpienie innych .

Piękna scenografia, muzyka i wspaniała gra aktorska bardzo spodobała się dzieciom, które jak za dotknięciem  magicznej różdżki poczuły magię teatru, przenosząc  się w  świat  bajki.

Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie. Wyjazd na przedstawienie wzbudził wiele pozytywnych emocji, a uśmiech nie schodziły z twarzy dzieci do końca dnia. :)

Anna Chwirut