Koszyk pełen książek

W dniu 21 listopada, w ramach udziału w projekcie „Książka (dla) przedszkolaka” grupę maluszków odwiedziły panie z biblioteki, które przyniosły koszyk pełen książek. Opowiedziały o tym, jak wygląda praca bibliotekarki i jak właściwie oglądać bajki. Następnie panie przeczytały opowiadanie, a każde dziecko mogło wybrać sobie jedną z książek, które znajdowały się w koszyku i przeglądać ją samodzielnie. Odwiedziny gości bardzo podobały się przedszkolakom, które z zaciekawieniem zapoznały się z pracą w bibliotece, z przejęciem słuchały czytanej historii, a także z wielkim zapałem samodzielnie oglądały bajeczki. Mamy nadzieję, że zajęcia otwarte przyczynią się do rozwoju u dzieci pasji czytania książek.