"Puchatki" - Zdrowo jem, więcej wiem.

Zdrowo jem, więcej wiem!" - projekt edukacyjny w grupie "Puchatki" P01

W trosce o zdrowie naszych wychowanków z grupy "Puchatki" postanowiliśmy wziąć udział w projekcie edukacyjnym "Zdrowo jem, więcej wiem!", który prowadzony jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Ciekawostką jest, że to przedsięwzięcie objęła swoim honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP: Agata Kornhauser-Duda.
Pierwszy etap projektu polegał na przeprowadzeniu zajęcia, podczas którego
dzieci uświadomiły sobie, jakie cechy mają owoce i warzywa, jaką mają wartość odżywczą i jaką odgrywają rolę w codziennej diecie. Podczas wspólnych zabaw cała grupa przeżywała radość ze wspólnej zabawy, przy jednoczesnym poznawaniu i utrwalaniu wiadomości na podany temat.
Drugi etap projektu wiązał się z przeprowadzeniem konkursu na najlepszy rysunek nt. "Jem owoce i warzywa". Na początku przypomniano dzieciom jakie zalety ma spożywanie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. W tym celu skorzystano z prezentacji multimedialnej, którą wyświetlono za pomocą rzutnika. Dzieci pełne zapału zabrały się do dzieła. Prace zostały wykonane przy pomocy kredek świecowych. Po ich ukończeniu, wspólnie wyłoniliśmy autora zwycięskiej pracy. Królową warzyw i owoców została Maja, która przedstawiła na rysunku siebie, podczas spożywania ulubionych przez siebie owoców i warzyw. Swoje upodobania smakowe podkreśliła serduszkami, które otaczają jej postać oraz owoce i warzywa. Zdania dzieci nt zwycięzcy były podzielone, kilka prac wiodło prym, jednak to ostatecznie Maja otrzymała medal. Jednak chcąc docenić pracę i zaangażowanie innych dzieci – nagrodzono ich starania naklejkami z uśmiechniętą minką. Takie zakończenie konkursu przyniosło satysfakcję każdemu dziecku.
Już niedługo będziemy realizować kolejne zadania z tego projektu. O naszych dokonaniach znów pochwalimy się społeczności przedszkola.
Anna Żmuda.