Dzień Strażaka

" Pędzą na alarm czerwonym samochodem, śpieszą się do pomp i węży. Potrzebują wody, wchodzą do domu po drabinie, pracują, ratują, aż niebezpieczeństwo minie"- TO STRAŻACY!

DZIEŃ STRAŻAKA- Każdego roku dzieci z naszego przedszkola odwiedzały budynek Ochotniczej Straży Pożarnej na Podlesiu. Podczas wizyty przedszkolaki składały strażakom życzenia i wręczały laurki z okazji ich święta. Dzieci oglądały wozy strażackie, sprzęt oraz mogły osobiście porozmawiać ze samym strażakiem! Niestety w tym roku nie doszło do spotkania. Dziś był to spacer w pobliżu remizy, by choć z daleka zobaczyć figurkę św. Floriana. Przedszkolaki na zajęciach poznały specyfikę pracy strażaków, wykonywały prace plastyczne i brały udział w różnego rodzaju zabawach tematycznych. Wszystkim dzielnym strażakom życzymy bezpiecznej służby, oraz wszelkiej pomyślności ! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dojdzie do spotkania i osobiście złożymy życzenia NASZYM BOHATEROM!

Dorota Słowiak