"Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko"

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim projekcie "Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko". Głównym celem niniejszego projektu były kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Istotne było pokazanie dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty. Ponadto przedszkolaki doskonaliły takie umiejętności jak: planowanie pracy, logiczne myślenie, doskonalenie motoryki małej, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. W ramach tego projektu wszystkie grupy przedszkolne wykonywały następujące zadania:
Październik - JESIENNA MAKIETA                              Listopad – KREATYWNA INTERPRETACJA OBRAZU: VAN GOGH SŁONECZNIKI                          Grudzień – WYPLATANE, PRZEPLATANE OZDOBY ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE                                Styczeń – WITRAŻE DLA BABCI I DZIADKA             Luty – LODOWE KONSTRUKCJE                                  Marzec – NASZA MARZANNA                                      Kwiecień – WYPLATAMY KOSZYCZKI,                      Maj – SADZONKA DLA MAMY I TATY

Za aktywny udział w projekcie wszystkie grupy przedszkolne i każde dziecko z osobna otrzymało swój dyplom. A placówka uzyskała certyfikat kreatywnego przedszkola. Gratulujemy.

Anna Kos