Wycieczka do Remizy na Dzień Strażaka

WYCIECZKA DO REMIZY

W dniu 4 MAJA 2022r, przedszkolaki
wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę
do OSP KĘTY PODLESIE, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci oglądały wozy z bliska oraz podziwiały wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Przez chwilę chętne dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki , mogły zasiąść do samochodów straży i użyć pompy wodnej do gaszenia pożaru. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas, którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Dorota Słowiak