Andrzejki

„Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

I tak właśnie było też w naszym przedszkolu.

Końcem listopada odbyła się zabawa andrzejkowa.

Po śniadaniu wszystkie dzieci w swoich salach brały udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów”, lania wosku i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Po wróżbach, we wszystkich grupach odbył się magiczny Bal Andrzejkowy. Radosna i skoczna muzyka zachęciła przedszkolaki do tańców i wesołej zabawy.

A czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy!!!