Wyjazdu do Domu Kultury

Od prawie dwustu lat bajki Hansa Christiana Andersena czytane są w każdym domu, w którym mieszkają dzieci. Maleńka „Calineczka”, krucha „Księżniczka na ziarnku grochu”,  „Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami” i wiele innych. Potrafią one nie tylko zabawiać dzieci, ale także przywiązywać je do wiecznych wartości, uczyć życzliwości i zaszczepić miłość do książek.

Dlatego dnia 15.03.20123 r. dzieci z naszego przedszkola udały się Domu Kultury w Kętach na przedstawienie pt. "Baśnie Pana Andersena". Celem tego wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się podczas spektaklu. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na jego rozpoczęcie. W trakcie trwania przedstawienia nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wyjazd można uznać za bardzo udany.

Anna Kos