Andrzejki

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który kojarzy się z czarami, magią i przepowiadaniem co nas czeka w przyszłości. Wróżby pobudzają wyobraźnię i pomysłowość dzieci, są również źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Nasze przedszkolaki dnia 27.11.2020 r. również obchodziły to święto. Dzieci poznały najstarsze tradycje andrzejkowe. Było lanie wosku, układanie butów, przekłuwanie serc z imionami oraz przepowiadanie przyszłości. Okazało się, że wśród nas jest mnóstwo lekarzy, nauczycieli, piosenkarzy i aktorów. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców.
Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Oto relacja z tego magicznego dnia.

Anna Kos