Spotkanie z Panem Leśniczym w przedszkolu

28  kwietnia   nasze przedszkole odwiedził leśniczy z Koła Łowieckiego „ORZEŁ” w Osieku. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym. Pan Michał opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia, borsuka, sarny , bobra) zamieszkujących nasze lasy. Dzieci mogły wysłuchać zagranego na puzonie  specjalnego nawoływania zwierząt.

Pan leśniczy podziękował przedszkolakom za zebrane w listopadzie żołędzie i kasztany , które zostały zawiezione zwierzętom do lasu.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu myśliwemu.

Spotkanie z  pewnością uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią.