Światowy Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie. W miniony piątek szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Gdy o Ziemię naszą dbasz, czysto wokół masz”. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym, tworzyły piękne plakaty i prace o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą, rozwiązywały zagadki i słuchały wierszy i historyjek dotyczących ekologicznego stylu życia.

Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku!

Dorota Słowiak