Pszczoły i owady

Pszczół i owadów zapylających jest coraz mniej! Tylko ratując te bezcenne stworzenia, my -  ludzie mamy szansę przeżyć na Ziemi. Chcesz pomóc pszczołom i innym owadom zapylającym znaleźć bezpieczne schronienie? Zbuduj domek dla owadów. Każda, nawet najmniejsza i bardzo prosta konstrukcja pomoże im przetrwać.

W ten oto sposób uczestnicy PŚDS w Kętach wykonali na swoich zajęciach wspaniałe domki. Dzięki naszej współpracy, zostaliśmy obradowani tym wspaniałym dziełem, dzięki czemu możemy aktywnie włączyć się w akcję pomocy owadom. Znaleźliśmy odpowiednie miejsce w ogrodzie szkolnym, gdzie postawiliśmy domek. Teraz tylko czekać, aż miłośnicy takich miejsc się tam zagnieżdżą. Jednocześnie zachęcamy Rodziców, aby spróbowali wykonać wspólnie z dziećmi kilka hoteli dla owadów i wyeksponować je w przydomowych ogródkach. Nic prostszego – klikając w link, otrzymają Państwo instrukcję krok po kroku.

naturalnieozdrowiu.pl/domek-dla-owadow-jak-go-zbudowac/

W odpowiedzi na dary od Uczestników i Dyrekcji PŚDS Kęty  - przekazaliśmy skromny upominek od przedszkolaków oraz pisemne podziękowanie. Dzięki Wam - możemy więcej!

Dzieci wzięły udział w zajęciach przybliżających budowę i funkcje domków dla owadów poprzez obejrzenie filmiku edukacyjnego oraz zapoznanie z plakatem informacyjnym. Wielozmysłowo poznały elementy, z których taki hotel można zbudować (drewno, kora, szyszki, igły, patyki, itp.). Nauka poprzez doświadczenie – to najprzyjemniejsza i najskuteczniejsza forma przyswajania wiedzy. Zapraszamy do galerii!

Anna Żmuda