Spotkanie ze Smykiem Ratownikiem

Dnia 23 stycznia najstarsze przedszkolaki uczestniczyły w programie Spotkanie ze Smykiem Ratownikiem. Celem tego spotkania było edukowanie dzieci na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz nauka postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Na początku spotkania pani ratownik przedstawiła się i opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz tym, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Następnie rozpoczęła się część praktyczna spotkania, podczas której dzieci miały okazję samodzielnie wykonywać podstawowe czynności ratownicze na swoich misiach. Pani ratownik  przekazała im kilka informacji na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pokazała, jak prawidłowo wykonać uciski na klatkę piersiową. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały jej działania i starały się naśladować jej ruchy. Dzięki takim spotkaniom dzieci zyskują pewność siebie i wiedzę, która może okazać się niezbędna w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Jest to ważne, aby dzieci wiedziały, jak reagować i jak pomagać sobie nawzajem.