Dzień Kota

W dniu 17 lutego w naszej placówce kilka grup przedszkolnych obchodziło " Dzień Kota". Z tej okazji dzieciaki przemieniały się w kociaki! Większość dzieci przyszła do przedszkola w stroju kotka. Tego dnia na buziach namalowane były noski, wąski a na głowach opaski z uszkami. Niektóre dzieci miały piękny, doszyty ogonek. Podziwiały się nawzajem i były dumne ze swoich przebrań. Na zajęciach robiły maski kotów, wydzieranki i kocie witraże .Przedszkolaki oglądały ilustracje i filmy dotyczące milusińskich. Panie czytały najbardziej znane baśnie i wiersze w których głównym bohaterem był kot. Dzieci Dowiadywały się ciekawostek na temat kotów, tańczyły przy muzyce i robiły różnego rodzaju prace plastyczne. Ten dzień był pełen wrażeń.

Dorota Słowiak