Dzień Mamy i Taty

Dwa najpiękniejsze słowa świata
We wszystkich językach to Mama i Tata.
Wypowiadane przez wszystkich ludzi,
Czy to są mali, czy to są duzi.
Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
Tatuś, tatulek, tatko kochany.

Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Choć przez chwilę poczuliśmy się w innej przestrzeni, jakby ktoś nas wszystkich zaczarował i za pomocą magicznej różdżki przeniósł w magiczny ogród.

Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.

Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: serduszkowe obrazki, kwiatowe koszyczki, laurki itp . Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca. Niezapomniane chwile na pamiątkę zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.