DZIEŃ JEŻA

„Krótkie nóżki, długi ryjek, nosi igły a nie szyję?”

JEŻ!

Dzieci w naszym przedszkolu nie miały kłopotu, żeby odpowiedzieć na to pytanie. W minionym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Jeża”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że te kłujące ssaki są pod ochroną, poznały bliżej ich środowisko naturalne, sposób odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się na zimę. Dzieci ilustrowały ruchem wiersz Doroty Gellner „Kolczasty jeż”, z zaciekawieniem wysłuchały bajki „O Jeżyku”, dzielnie pokonywały przeszkody, aby odkryć legowisko jeża.

Przedszkolaki z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy piosenkach o jeżach.

Na koniec dnia dzieci wykonały pracę plastyczną pt; „Jeż” a do domu wróciły zadowolone z jeżowymi medalami, koronami i dyplomami.