Zajęcia o dinozaurach w grupie 01

W ubiegłym tygodniu  dzieci z grupy P 01 odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasza sala zamieniła się w tajemniczy park jurajski. Dinozaury to stworzenia, które zaskakują swoim wyglądem i wielkością, dlatego też realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia tych stworzeń. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się  jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment związany z właściwościami węgla kamiennego oraz zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów. Rozwijały też swoje umiejętności matematyczne i plastyczne.

Podczas zajęć przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat dinozaurów a cały dzień upłynął w miłej atmosferze.

Anna Kos