Dzień Ziemi

25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Poznawaliśmy naszą planetę i jej skarby, a także dowiedzieliśmy się jak należy o nią dbać i co robić, aby była piękna i czysta. Mieliśmy okazję spróbować własnych sił w segregowaniu „śmieci” – porządkowaliśmy przygotowane przez panie nauczycielki ilustracje przedstawiające śmieci i dopasowywaliśmy je do koszy w odpowiednich kolorach. Wspólnie przygotowaliśmy Kodeks Małego Ekologa, a także wykonaliśmy ciekawy eksperyment, który uświadomił nam w jaki sposób chemikalia i szkodliwe substancje przedostają się z wyrzuconych śmieci do ziemi. Wszystkie grupy przygotowały piękne prace plastyczne, a wszystkiemu towarzyszyły nuty piosenek opowiadających o naszej wspaniałej planecie. Dzięki zajęciom, jak na prawdziwych i świadomych ekologów przystało, będziemy dbać o Ziemię, aby móc jak najdłużej cieszyć się jej pięknem i bogactwami, którymi nas obdarowuje.