Dogoterapia

DOGOTERAPIA-Zajęcia rozwojowe w przedszkolu z udziałem psa.
W miniony czwartek na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia z dogoterapii w ramach projektu "RAZEM Z GRUPĄ". Zajęcia te prowadziła wykwalifikowana dogoterapeutka pani Anna Maj .Podczas zajęć dzieciom towarzyszyła suczka HOLI rasy owczarek niemiecki. Od początku swojego życia HOLI była szkolona do pracy z dziećmi. Na zajęciach dzieci uczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznawały jego potrzeby i zwiększały swoją empatię w stosunku do zwierząt. Obecność HOLI na zajęciach wyzwoliła spontaniczną radość. Spotkanie z pieskiem było doskonałą okazją do relaksacji i wyciszenia a także motywacją do podejmowania różnych działań. Przedszkolaki czesały pupila, chowały przekąski, siłowały się z pieskiem, rzucały piłkę, wydawały komendy.
Dzieci były zachwycone! To było pierwsze spotkanie. Przed nami jeszcze pięć takich spotkań.

Dorota Słowiak