GMINNE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

2024-02-09

6 lutego 2024 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach zostały rozegrane Gminne Igrzyska Dzieci w mini koszykówce chłopców. Nad zawodami patronat objął Burmistrz Gminy Kęty. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach reprezentowali uczniowie z klas 4b, 5a, 5b, 6a, 6b. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół z rejonu Gminy Kęty:

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach,

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach,

- Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,

- Szkoła Podstawowa w Malcu,

- Zespół Szkolno Przedszkolny nr 3 w Kętach,

- Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łękach,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach,

- Zespół Szkolno–Przedszkolny w Witkowicach.

Zawody były rozgrywane w dwóch grupach systemem” każdy z każdym” co umożliwiło nam rozegranie trzech meczy. W naszej grupie mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami z Łęk, Witkowic i Nowej Wsi. Rywalizacja była na równym poziomie, zabrakło nam tylko „łutu szczęścia” aby awansować do finałowych rozgrywek. Ostatecznie w grupie zajęliśmy 3 miejsce. Najlepsze drużyny z grup stworzyły parę finałową, natomiast drużyny, które zajęły 2 miejsca w swoich, grupach zagrały mecz o 3. miejsce. Rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa w Malcu.

Zawody gminne dają nam możliwość szerokiej rywalizacji i konfrontacji umiejętności z uczniami innych szkół. Bardzo sobie cenimy uczestnictwo w zawodach rozwijające koleżeńskość i dające nowe znajomości i przyjaźnie.

Naszą drużynę reprezentowali uczniowie: Maksymilian Fryjewicz, Robert Szymański, Wiktor Tora, Julian Huras, Miłosz Koral, Stanisław Krakowiński, Leon Surma, Bartosz Rąpała, Konrad Drożdż, Jakub Grabowski, Jan Komędera, Jakub Żmuda.