Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

2024-03-15

W dniach 13-14 Marca 2024, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kętach, pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, które nie tylko zgromadziły młodych sportowców, ale także przyniosły ze sobą dawkę rywalizacji, przyjaźni i współpracy. Impreza, pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, stała się kolejnym, wyjątkowym wydarzeniem sportowym w naszej szkole.

W tegorocznym turnieju udział wzięło siedem szkół, z których każda reprezentowana była przez grupę dziewcząt oraz chłopców.

W grupie dziewcząt spotkały się drużyny z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach,

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach,

• Zespół Szklono - Przedszkolny nr 3 w Kętach,

• Zespół Szklono – Przedszkolny w Bulowicach,

• Zespół Szklono – Przedszkolny w Witkowicach,

• Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,

• Szkoła Podstawowa w Malcu.

W grupie chłopców spotkały się drużyny z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach,

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach,

• Zespół Szklono - Przedszkolny nr 3 w Kętach,

• Zespół Szklono – Przedszkolny w Bulowicach,

• Zespół Szklono – Przedszkolny w Łękach,

• Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,

• Szkoła Podstawowa w Malcu.

Atmosfera w hali była nacechowana duchem rywalizacji, równocześnie panowała w niej aura fair play i wzajemnego wsparcia. Dzieci, niezależnie od wyników, wykazały się ogromną determinacją oraz sportowym duchem.

W kategorii dziewcząt, reprezentacja ZSP nr 3 w Kętach grała z ogromnym zaangażowaniem w rezultacie zajmując czwarte miejsce. Pomimo zaciętej walki i determinacji, konkurencja była na razie zbyt silna, ale nasze zawodniczki pokazały swoje umiejętności
i zaangażowanie na każdym kroku. W przyszłości, mamy nadzieję, powalczymy o medalowe miejsca. Rywalizacja chłopców, pomimo ich zaangażowania i waleczności, zakończyła się na poziomie grupowym. Przyjdzie czas na wywalczenie wyższych miejsc we współzawodnictwie.

Zespół Szklono - Przedszkolny nr 3 w Kętach reprezentowali:

Drużyna dziewcząt w składzie: Maja Kliś, Agata Laszczak, Hanna Bogacz, Żaneta Kasperek, Klaudia Sordyl, Emilia Sikora, Martyna Tomsia, Katarzyna Płonka, Julia Mojżesz, Amelia Laszczak.
Dryżyna chłopców w składzie: Leon Surma, Bartosz Rąpała, Jakub Grabowski, Konrad Drożdż, Robert Szymański, Jan Komendera, Jakub Olitkowski, Filip Pękala, Julian Juras, Mirosław Wawro.
Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej nie tylko dostarczyły emocji i wspaniałych sportowych chwil, ale także przyczyniły się do budowania więzi pomiędzy młodymi ludźmi, promując zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz osiągniętych wyników, życząc dalszych sukcesów na drodze sportowej.

Zawody zorganizowały
i przeprowadziły