„Jak być życzliwym..”

2024-04-10

W związku z faktem, że w kwietniu obchodzimy dwa ważne święta :

-2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

-7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

oddziały przedszkolne oraz szkoła podstawowa wzięły udział w konkursie: „Jak być życzliwym..”

Celem konkursu było  pogłębianie wiedzy o niepełnosprawnościach oraz kształtowanie tolerancji i uświadomienie członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie życzliwym.

Powstały piękne prace plastyczne oraz literackie, a 8.04  kiedy ogłoszono wyniki konkursu, uczniowie i przedszkolaki pojawili się na zajęciach w niebieskich elementach garderoby na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

Każdy z nas w swoim życiu zetknął się z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wiemy, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy                          i niepowtarzalny i chce być  postrzegany przez inne osoby z szacunkiem, empatią i życzliwością  - niezależnie od stanu zdrowia.

Aleksandra Hankus -Grzywa

Żaneta Tomala