Klocki SkriKit w klasie 1a

2024-03-17

Edukacyjne klocki SkriKit w szkole gwarantują świetną zabawę podczas tworzenia różnych konstrukcji na zajęciach. Dodatkowymi atutami jest ich zastosowanie w terapii motoryki małej, jak również zachęcają uczniów do współpracy i komunikacji podczas pracy w grupie. Poprzez korzystanie z nich możliwy jest rozwój umiejętności manualnych, ale także myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zastosowanie tego typu klocków na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce.

Uczniowie klasy 1a zostali zapoznani z poszczególnymi elementami, które wchodzą w skład pakietu. Mieli możliwość tworzenia samodzielnych i wspólnych konstrukcji, które potem prezentowane były na forum klasy. A pomysłów nie brakowało. Wśród najciekawszych znalazły się takie jak: czołg, żyrafa, koń, żółw, rodzina zajączków, łódka i wiele, wiele innych. Taka forma zajęć sprawiła uczniom wiele radości oraz utwierdziła ich w przekonaniu, że nauka wcale nie musi być nudna!

1a z wychowawcą