Konkurs na najpiękniejszą okładkę książki rozstrzygnięty.

2024-04-22

Uczniowie klas drugich mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych podczas konkursu na projekt okładki do swojej ulubionej książki, w ramach innowacji pedagogicznej "Czytam...jak to łatwo powiedzieć".

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Praca miała zawierać tytuł i nazwisko autora książki oraz najważniejszą część – oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść, starając się nie naśladować istniejącej publikacji. Przy ocenie prac komisja kierowała się następującymi kryteriami: sposób ujęcia tematu (wykorzystanie technik plastycznych), pomysłowość i oryginalność okładki, interpretacja własna, wartości estetyczne pracy.

Laureatami konkursu w klasie 2a zostali:

I miejsce – Maja Fijołek

II miejsce – Kalina Gacek

III miejsce – Marcel Orawczak

Wyróżniona praca: Maria Bujnowicz

Laureatami konkursu w klasie 2b zostali:

I miejsce – Maja Ptaszyńska

II miejsce – Zuzanna Biela

III miejsce – Barbara Żmuda

Wyróżniona praca: Tymoteusz Matulewski

Gratulujemy dzieciom ich kreatywności i zachęcamy do wzięcia udziału w następnych konkursach.

Agnieszka Matusiak-Bachniak