PALMY WIELKANOCNE – WSPÓLNY CZAS Z TRÓJKĄ

2024-03-25

W dniu 22 marca 2024 roku grupa wolontariuszy ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kętach, pod opieką p. Barbary Sikory,  udała się do Filii w Kętach, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kaczynie. Od wielu lat wraz w osobami niepełnosprawnymi uczniowie naszej szkoły spotykają się aby  wspólnie wykonać ozdoby świąteczne. W tym roku wykonywaliśmy Palmy Wielkanocne, które są w kościele katolickim, tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Nasi uczniowie oraz wychowankowie „Szkoły Życia” z wielkim zaangażowaniem przystąpili do stworzenia plam, w których znalazły się  gałązki tui i jałowca, kwiaty z bibuły, suszone kwiaty, trawy, kolorowe wstążki i inne ozdoby. Wykonanie takiej palmy stanowiło spore wyzwanie dla wychowanków Filii ale wspólnie z naszą młodzieżą osiągnęli znakomicie  efekty. Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wszystkim wychowankom „Szkoły Życia” zostały wręczone kartki świąteczne.

Kolejny raz, nasze spotkanie pełne było zaangażowania we wspólną pracę, wzajemnych obserwacji, obopólnych inspiracji oraz radości. Wszyscy uczestnicy mieli ogromną satysfakcję z razem spędzonych chwil.

Wolontariusze uczestniczący w warsztatach: Surma Emilia, Sosna Oliwier, Szymańska Gabriela, Kufta  Jagoda, Bańka Aleksander, Kochanowska Larysa, Jakubowska Maria, Kasperek Antonina, Nikiel Dominika, Piskorek Nikodem.

Barbara Sikora