Pasowanie uczniów pierwszej klasy

2020-10-12

9 października 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kętach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dla dzieci był to dzień wyjątkowy, ponieważ zostały uroczyście przyjęte  w poczet społeczności szkolnej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu przez panią dyrektor Lidię Danek zaproszonych gości, uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie, podczas którego pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów, a wychowawczynie,  wręczyły pamiątkowe dyplomy i prezenty w formie książki oraz łakoci, które ufundowali Rodzice  dzieci.

Pani  Luiza  Polak Przewodnicząca Rady  Rodziców  ufundowała dla każdego  dziecka  lukrowane  serduszko  piernikowe.

Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w edukacji oraz aby każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką!

Zenobia Dworzańska

Anna Rusek