Świąteczna Paczka

2023-12-21

PACZKA ŚWIĄTECZNA

wolontariusze z Kęckiej „Trójki” pamiętają o samotnych i potrzebujących

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

/św. Jan Paweł II /

Dziękujemy osobom o dobrych sercach za włączenie się w nasze działania. Czas świąt to czas dzielenia się, wiec wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kętach postanowili pomyśleć o tych, którzy w dzielnicy Kęty Podlesie mieszkają i spędzają ten czas samotnie.  Nie zapomniano też o osobach potrzebujących. W Szkole, przy aktywnym udziale rodziców i uczniów, została zorganizowana zbiórka żywności długoterminowej. Wspólnie posegregowaliśmy artykuły, spakowaliśmy paczki, które w ostatnim tygodniu przed świętami  zostały dostarczone osobom potrzebującym, samotnym w naszej dzielnicy i okolicy. Zebrano też sporą ilość słodyczy i artykułów  szkolnych, a z nich zrobiono paczki dla dzieciaków. W sumie z zebranych artykułów powstało 18 paczek;  9 paczek z artykułami spożywczymi i chemicznymi i 9 paczek dla dzieci z zabawkami i słodyczami.

Korzystając z okazji, w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej ZSP nr 3 w Kętach, złożyliśmy obdarowanym serdeczne świąteczne życzenia. Obdarowani okazali wielką radość oraz zaskoczenie, że ktoś o nich pamięta i interesuje się ich losem.  Dzieci były bardzo zainteresowane prezentami i cieszyły się, każde na swój sposób.

DZIĘKUJĘMY !!!

Opiekun wolontariatu: Barbara Sikora