ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2024-04-07

Od 2008 roku 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Klasa 2b włączyła się w propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.  Uczniowie uczestniczyli w pogadance, obejrzeli film edukacyjny, poznali sylwetki znanych ludzi kultury, sztuki oraz sportu będących w spektrum autyzmu. Na koniec lekcji wykonali pracę plastyczną. Z zajęć wynieśli wiedzę, że autyzm to zaburzenie rozwojowe objawiające się problemem z komunikacją oraz postrzeganiem świata. Uczniowie uświadomili sobie, że osoby dotknięte autyzmem chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie to inaczej rozumieją relacje społeczne i borykają się z wieloma trudnościami. Pamiętajmy, że ludzie w spektrum należą, do grup najbardziej narażonych na wykluczenie i dyskryminację.

Żaneta Tomala

Agnieszka-Matusiak-Bachniak