Święto teatru

2024-04-12

Teatr to magia, która potrafi przenieść nas w inne światy i rzeczywistości.

Andrzej Seweryn

Teatr jest szkołą życia – uczy przez przeżywanie. Łączy w sobie słowo, obraz, ruch i muzykę. Gdy bierzemy udział w sztuce, angażujemy wszystkie zmysły.

W minioną środę z niewielkim opóźnieniem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku postanowiliśmy się zmierzyć z baśniami. Uczniowie klas 4 -7 przygotowali własne interpretacje najbardziej znanych tekstów tj.:  „Śpiąca Królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka” oraz „O rybaku i rybce”.  Bawiliśmy się fantastycznie! Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i rzetelnym przygotowaniem. Podziwialiśmy wspaniałe kostiumy, piękną scenografię, a przede wszystkim wspaniałą grę naszych młodych aktorów. Kto choć raz wystąpił przed publicznością, wie, że to ogromne wyzwanie, dlatego szczególnie doceniamy odwagę i zaangażowanie w tworzenie szkolnej sceny teatralnej. Było bajkowo, zabawnie, kolorowo i radośnie.
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Wychowawcom za trud i zaangażowanie wniesione w realizację tego projektu. Już czekamy na kolejny  Dzień Teatru!

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w czerwcu 1961 roku. To na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Obecnie święto teatru jest obchodzone 27 marca w ponad 100 państwach na świecie. Obchody  mają na celu uświadomienie  opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji  w życiu codziennym,  wzmocnienie przyjaźni i więzi międzyludzkich oraz zwiększenie wiedzy o teatrze.

Link do galerii