Turniej szachowy w Nowej Wsi

2024-04-16

W czwartek, 11.04.2024 r w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się turniej szachowy, w którym wzięło udział 51 uczniów ze wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Kęty, w tym nasza szkoła ZSP nr 3 w Kętach. Głównym celem turnieju była popularyzacja gry w szachy w środowisku szkolnym.

Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1 - 3, 4 - 6 i 7 - 8.

Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie po dwóch zawodników z każdej kategorii.

Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim – tempo gry - 10 minut na partię dla jednego zawodnika. Rozegrano 6 rund. Nad prawidłowością przeprowadzenia rozgrywek czuwał sędzia szachowy Pan Mirosław Podsiadło.

Nasi uczniowie zaprezentowali się na dobrym poziomie, lokując się w środku stawki. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Nycz z klasy 3a, zajmując piąte miejsce w kategorii klas  1 - 3. Każdy z uczniów otrzymał dyplom za uczestnictwo w turnieju.