Zajęcia 1b w Bibliotece

2024-02-02

Klasa 1 b, w ramach akcji pt. „Czytam z klasą”, udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Podlesie na kolejne zajęcia. Tym razem uczniowie poznali temat kaligrafii średniowiecznej. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z historią tekstu i czcionki. Pierwszakom została przedstawiona postać Johannesa Gutenberga – drukarza i twórcy pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. Dzieci dowiedziały się między innymi o historii powstania atramentu oraz za pomocą specjalnej aplikacji miały okazję zobaczyć jak powstawał ten pierwszy druk. Uczniowie wypróbowali pisania gęsim piórem oraz piórem Redis do kaligrafii, maczanym w prawdziwym kałamarzu. Następnie wykonali kartę rodem ze średniowiecznej kroniki.

Zajęcia były bardzo ciekawe oraz inspirujące i z niecierpliwością czekamy na kolejne.